استفاده از cognates برای یادگیری واژگان ایتالیایی
در مقاله خود در مورد استفاده از cognates برای کمک به یادگیری واژگان به زبان دیگری ، به عنوان مثال تلاش برای یادگیری کلمه آلمانی برای مهم ، "wichtig" و اینکه چگونه قلاب در آنجا وجود ندارد را برای یادآوری آن ذکر کردم (به همین دلیل بسیاری از افراد از ما دوباره به تکرار حرف می افتد تا سعی کنیم واژگان را در سرمان بکشیم). با این حال ، من خاطرنشان کردم ، اگر می دانستید که wichtig از ریشه ای که وزن ، وزن و وزنی نیز دارد ، سرچشمه می گیرد ، می توانید از ترجمه به عنوان wichtig = وزنی ، مهم استفاده کنید و اکنون ارتباط معنی دار خود را دارید.

چنین ارتباطاتی کاملاً با نیاز به تمرین از بین نمی رود ، اما این بدان معناست که تمرین بسیار کمتری لازم است. شما فقط باید روی آن ارتباط معنی دار متمرکز شوید.

بیایید نگاهی به آن داشته باشیم.

لیستی از 1000 کلمه متداول ایتالیایی ، که از زیرنویس های فیلم و سریال های تلویزیونی تهیه شده است ، شامل 475 اسم به علاوه 17 عدد (کاردینال و ترمینال است ، بنابراین من آنها را در یک دسته جداگانه قرار داده ام).

من 475 اسم را بر اساس ارتباطات معنی دار موجود برای یک انگلیسی زبان که به زبان ایتالیایی یاد گرفته است ، طبقه بندی کرده ام:

208 بسیار آسان است ، به این معنی که بسیار نزدیک به همتایان انگلیسی خود هستند (گروه 1)

54 اگر هنوز به دنبال آن هستید ، بسیار آسان است ، زیرا با همتایان انگلیسی خود آشنا هستید و به اندازه کافی مشابه هستند (گروه 2)

دیدن 101 سخت تر است ، اما هنوز هم شناخت هستند (گروه 3)

77 هنوز هم شناخته‌شده اما دشوارتر هستند (گروه 4)

23 شناسه دارند ، اما با کلمات مبهم یا کلمات متداول فرانسوی یا اسپانیایی ، یا شباهت بسیار کمتر مشهود است (گروه 5)

12 ، و فقط 12 ، بی ارتباط هستند ، و به همین دلیل به یک ارتباط mnemonic نیاز دارند (گروه 6)

از میان 17 شماره ، همه افراد شناس هستند و بیشتر آنها کاملاً آشکار است.

به عبارت دیگر ، حدود 94٪ این گروه با یک کلمه انگلیسی ارتباط معنی داری دارند. موافقم که اسمها و اعداد به مراتب بیشتر از سایر بخش های گفتار شناخته شده هستند ، اما با این وجود ، این چشمگیر است.

بیشتر بخوانید: 

طراحی استنلی هال جدید

من مشغول کار بر روی یک کتاب کار هستم که به این موارد گسترش می یابد ، و شامل 1000 کلمه برتر است. در ضمن امیدوارم لیست های زیر در مورد این اسم ها و اعداد مفید باشد.

در اینجا اعدادی که در لیست ظاهر می شوند:

uno ، یک

به دلیل ، دو - فکر دوگانه ، دوگانه

سه ، سه - همچنین با مثل ، مثلث ، سه گانه ، سه پایه نیز آشنا شوید

چهار دست ، چهار - به چهار گوش ، چهار گوش ، چهار گوش ، مربع فکر کنید

cinque ، پنج - شناخت با پنج ، اما این خیلی آشکار نیست. همچنین با quinquennial و quinate و البته cinq فرانسه نیز شناخت

سی ، شش - شناخت ، اما شما باید روی قسمت اول "شش" تمرکز کنید!

مجموعه ، هفت شناخت ، اما ممکن است به فکر سپتامبر باشد (که قبلاً در ماه هفتم بود ، قبل از اینکه رومی ها تقویم را با تغییر در آنچه که در ماه ژوئیه و آگوست تبدیل می شوند) اصلاح کنند ، همچنین سپتامبر و سپته زار. سپتامبر فرانسوی

هشت ، هشت - فکر هشت پا ، هشت پا ، اکتاو

رمان ، نه - نوفل فرانسوی ، نوامبر انگلیسی (به همین دلیل: به عنوان ماه نهم شروع شد) ، رمان

dieci ، ده - با اعشار ، و فرانسوی دیکس

venti ، بیست و بله ، در انگلیسی واژه هایی وجود دارد که با این واژه آشنا هستند ، اما آنها بسیار نادر هستند؛ با این حال ، اگر t اولیه را رها کنید ، کلمات بسیار شبیه تر می شوند

چنتو ، صد - شناخت با قرن ، قرن

میگلیا ، هزار نفر - به میلی متر ، میلی ثانیه و غیره فکر کنید

میلیونی ، میلیون

primo ، اول - به اولیه فکر کنید

دوم ، دوم

terzo ، سوم

خوب ، بیایید به اسم نگاه کنیم. اول ، مواردی که بسیار شبیه به همتایان انگلیسی خود هستند:

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها