دیدن بدون کلمه
من امروز به مصاحبه ای با ادوارد توفت ، گورو مشهور تجسم ، در حال پیاده روی بودم. او گفت که من در مورد مزایای تمرکز روی آنچه می بینید ، بدون هیچ گونه حواس پرتی بیرونی یا داخلی ، به آن توجه ویژه ای کردم. وی از تجربه خود در مورد پیاده روی در یک روز با یک دوست ، در یک محیط طبیعی و آنچه که دوست داشت فقط چند دقیقه نشستن ، صحبت نکردن باشد ، صحبت کرد ، در یک مکان بسیار آرام و فقط در صحنه نگاه کرد. (از قضا ، من نیز در یک محیط طبیعی ، در میان بوته ، کنار یک جریان قدم می زنم - اما من با گوش دادن به این پادکست مشغول کار بودم!)

توفت درباره چگونگی این حرفها اغلب اجازه می دهد کلمات بین ما و آنچه می بینیم صحبت کند. او از دوستی که به آایمر مبتلا شده بود صحبت کرد ، و اینکه هر وقت او را پس از آن دید ، نمی تواند کمک کند اما مراقب علائم باشد ، نمی تواند به تعبیر هر آنچه گفته است و از این منظر کمک کند ، کمک کند.

در اینجا دو درس مهم وجود دارد. مورد اول یادآوری این است که چگونه اکثر ما همیشه در تلاش هستیم تا هرچه سریعتر بتوانیم اطلاعات را جذب کنیم. البته اقیانوس اطلاعات در جهان در خارج از کشور وجود دارد ، و اگر می خواهیم "به کار خود ادامه دهیم" (یک امید بیهوده ، می ترسم!) ، ما باید پردازش اطلاعات خود را بهینه کنیم. اما ما مجبور نیستیم که همیشه این کار را انجام دهیم ، و باید آگاه باشیم که نقاط ضعف آن نگرش وجود دارد.

شاید اینجا احساس تند و تند و تند با تفکر سریع و کند Kahnemann وجود داشته باشد ، و ایده دیگری برای این که لحظه های آرام تأمل در طول روز می تواند فواید شناختی به همراه داشته باشد.

در همین راستا ، احتمالاً همه ما می توانیم از سود بردن غافلگیرانه از برخی اوقات گرفتن وقت برای دیدن چیزهای آشنا به عنوان جدید بودن ، بیابیم - نشستن و خیره شدن به آن ، عاری از پیش تصورات درباره آنچه که قرار است تصور شود. به ما بگویید یک کار دشوار در بعضی مواقع ، اما اگر سعی کنید ذهنیت کلمات را خالی کنید و فقط ببینید ، ممکن است به آن برسید.

بیشتر بدونید: 

اثر DER ها روی کارکرد دستگاه های حفاظتی

درس دوم خاص تر است و برای همه ما صدق می کند ، اما شاید خصوصاً برای معلمان و مراقبان. گاهی اوقات شما باید هنگام مشاهده یک فرد تحلیلی باشید ، اما اگر با کسی که دارای برچسب ('یادگیری-معلولیت' ، 'اوتیستیک' ، 'آایمر' و غیره) است ، در تعامل هستید ، هر دو فایده ای خواهید داشت. بدون فکر کردن به آن برچسب. شاید بدون پیش تصور آن برچسب ، چیزی غیر منتظره را ببینید.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها